Hakkımda

Kaliteli bir yaşamı herkesin hak ettiğini düşünerek bütüne katkı olabilmek amacıyla ; sağlık problemlerini önleyici beslenme tarzını benimseterek ruh beden zihin bütünlüğünü sağlamayı, sahip olunan otoimnün ve kronik hastalıkların etkilerini ise beslenme tedavisi ile azaltmayı hedefleyerek meslek tercihimi yaptım.

2017 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu oldum. Lisans eğitimim sırasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Bakırköy Dr.Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi ve Üsküdar Academic Hospital de stajlarımı tamamladım. Danışanlarım ile olan sağlıklı yaşam yolculuğumuz 2017-2018 yıllarında Kemer Yaşam Hastanesinde başladı. 2019 yılı Ocak ayında yeni bir başlangıç yaparak Diyetisyen Gülsen Saygan Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin kuruluşunu gerçekleştirdim. 5 yıldır çalışmalarımı keyifle sürdüğüm merkezimde danışanlarımın mutluluğu benim motivasyon kaynağım.

- Kronik hastalıklardan korunma amaçlı sağlıklı beslenme,

- Otoimnün ve kronik hastalıkları önleyici beslenme tedavisi,

- Kilo alma ve kilo verme kontrolü,

- Hamilelik ve emzirme dönemlerinde beslenme,

- Çocuklarda beslenme ve -sporcu beslenmesi alanlarında danışan kabul etmekteyim.

Ayrıca, Türkiye cimnastik federasyonu reformer , ve EMS Sistem antrenörlük sertifikalarına sahip olup sağlıklı yaşam merkezimde danışanlarıma çok yönlü katkı sağlamaya devam ediyorum.